Слідами Ромео і Джульєтти

Верона. Італія
Немає, мабуть, такої людини, яка б не знала історії ворожих сімейств Капулетті і Монтеккі та трагічну любов молодих закоханих Ромео і Джульєтти. Серед авторів, які описували цю історію, були Маззаччо Салернітани, Жерардо Болдьері, Маттео Банделло і, нарешті, Луїджі да Порто з Віченци, але першим її обезсмертив Вільям Шекспір в 1595 році. Тому немає нічого дивного в тому, що більшість приїжджають до Верони туристів оглядають місто, рухаючись по слідах прославлених героїв. І не важливий той факт, що Ромео і Джульєтта не існували насправді, а є всього лише вигадкою письменника. Досить усвідомлювати, що вони могли існувати. Адже в місцевому архіві є хроніки початку XIV століття, в яких з'являються прізвища двох купецьких родів - Монтіколі і даль Каппелло - які, можливо, і стали прообразами Монтеккі і Капулетті.
Головним місцем, куди прибувають натовпи туристів, є Будинок Джульєтти на Віа-Капелло, 23. Колись він належав патриціанського роду на прізвище Каппелла, а його герб і сьогодні видніє на арці воріт, що ведуть у двір.

Над чарівним, обплетеним диким виноградом, внутрішнім двориком нависає невеликий кам'яний балкон - саме з нього повинні були звучати одні з найпрекрасніших слів любові. Під балконом поміщена табличка з фрагментом знаменитої сцени. А сам балкон? Його прибудували в 1930-х роках в процесі реставрації, спрямованої на надання місту середньовічного колориту.

У дворі стоїть бронзова статуя Джульєтти в повний зріст роботи Неро Константіні, відлита в 1972 році, яка є, ймовірно, найбільш часто фотографованим об'єктом в місті. Нібито, доторкнувшись до грудей Джульєтти, можна стати щасливим в любові, і тому немає нічого дивного, що практично всі, хто приходить сюди, фотографуються саме в такій позі.
Будинок Ромео на Віаделле-Арке- Скалігьере туристи відвідують рідше. Цей середньовічний палац XIII століття належав родині князів Каньоло Нога-рола. На його фасаді вміщено цитата з твору Шекспіра, що починається словами: «Але де мій Ромео?».

Фінальну сцену, де закохані гинуть, Шекспір помістив в крипту, осяяну свічками. Не дивно, що під галереями церкви Сан-Франческо-аль-Корсо на Віа-дель-Понтьере в 1937 році був поставлений порожній саркофаг без кришки з рожевого мармуру. Це символічна труна Джульєтти. Ідея створення труни прийшла в голову куратору веронских музеїв Антоніо Авені. Атмосфера цього місця чарівна, хоч і суперечить шекспірівської драми, по якій закохані були поховані разом, щоб хоча б так об'єднати ворогуючі сім'ї Монтеккі і Капулетті.
Будинок Ромео у Вероні
Листи до Джульєтти

Про те, наскільки велике захоплення героями Шекспіра, свідчить той факт, що в Верону приходять тисячі листів з усього світу, адресованих «Джульєтті Верона». Їх обробкою зайнявся професор Джино Бельтраміні, журналіст і поет. Сьогодні листами займається Клуб Джульєтти, який організує вистави, проводить літературні заходи і веде культурну діяльність, пов'язану з міфами про Джульєтту.

З 1993 року в день Святого Валентина проводиться конкурс на краще любовний лист, а його автори отримують нагороду «Дорога Джульєтта». В середині вересня, коли відзначають «день народження» Джульєтти, у дворі Будинку, а також на Пьяцца-делле-Ербе і Пьяцца деї Синьйорі розігруються сцени з трагедії.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:
Хочеш побачити це місце на власні очі?
Ми приготували найцікавіші тури для тебе
Made on
Tilda