Карибські веселощі до ранку

Запальна Куба
Куба - чарівне місце, тут навіть сірі соціалістичні будні пофарбовані в яскраві тони і виглядають не так похмуро. Кубинці, незважаючи на відсутність найнеобхіднішого, навчилися прикрашати своє життя звуками конго і ритмом мамбо, солодким ромом, неповторним ароматом кращих в світі сигар і великою дозою чорного гумору. Ця радість життя «всупереч усьому» бере за серце і захоплює кожного, хто дозволить собі сюди запросити.
Тисяча і один спосіб готувати

Без перебільшення можна сказати, що кубинці мають своєрідний кулінарний «пунктик». Це - не міф, оскільки традиційна кубинська кухня, витримана в стилі «ель-кампо» (сільський стиль), дійсно виняткова. Основою меню є місцеві овочі і ніжне тушковане м'ясо, присмачене гострими свіжими приправами (в карибському стилі). Оскільки багато продуктів недоступні, кубинці навчилися справлятися з приготуванням їжі, використовуючи ті інгредієнти, що вдалося дістати.

До страв з овочів і м'яса повсюдно подається соус мохо - суміш ліметти, часнику і оливкового масла, або софріто, пасти з часнику, цибулі і зеленого перцю. З тієї причини, що м'яса мало, застосовують тисячу способів готувати рис і овочі: маніок і солодка картопля (батат). Недоступні приправи часто замінюють лимонною цедрою, сушеними плодами авокадо і кислими апельсинами. По-різному готують і банани «плантана»: наприклад, їх варять, поливають маслом, посипають шкварками і отримують, таким чином, оригінальне блюдо «фу-фу». Щоб поїсти добре і дешево, потрібно відправитися в «касапартікуларо».
Гарячі ритми

Музика на Кубі є невід'ємною частиною повсякденного життя. З кожного вікна ллється чуттєва румба, енергійне мамбо, ча-ча-ча, сентиментальне болеро або лірична трова. Окремі музичні напрямки походять від народного сон, від суворих мотивів гірських районів Сьєрри-Маестра і околиць Сантьяго-де-Куба. Після того, як світ почув пісню «Ель-Манісеро», всі втратили від неї голову, помилково приймаючи цю музику за румбу, яка виповнюється саме на перкусійних інструментах.

У той же час здобув популярність танець «конго», що виконується на вулиці групами-суперницями, народилося динамічний мамбо, а спеціально для американців, у яких майже відсутнє почуття ритму, з'явилася ча-ча-ча. Наймолодша музичний напрям - сальса. Зародився він, правда, в Нью-Йорку, але коріння має все ж таки - в музиці сон.
Таємничі ритуали

У містах часто можна зустріти людей в білому одязі з намистами з різнокольорових чоток. Це ліаво - люди, що проходять обряд єднання з божествами сантерии. Одна з трьох основних кубинських релігій є синтезом католицизму і культу йоруба, родом з Нігерії і з Беніну. Африканські раби, не бажаючи відмовлятися від своїх святих, ховали божества - Орішас - під виглядом католицьких святих.

Важливою формою контакту з найвищим божеством сантерії Олоф (або Олодумара, що означає «володар неба»), а також з Орішами, його посланцями, як і раніше служить музика, танець і стан трансу, в який вводить себе віруючий. На Кубі існують також два інших, менш значущих культу: таємне товариство абакуа і загадково звучить Лас-Реглас-де-Пало. Практично всі послідовники афро-кубинської релігії практикують спіритизм. В останні роки на Кубі стали з'являтися протестантські церкви, особливо в провінціях.
Сподобалася стаття? Поділися з друзями:
Хочеш побачити це місце на власні очі?
Ми приготували найцікавіші тури для тебе
Made on
Tilda