Топ-7

НАЙКРАСИВІШИХ БУДДІЙСЬКИХ ХРАМІВ СВІТУ
Від краси цих храмів не лише перехоплює дух, а й відбирає дар мови!
Поряд з ними ти немов водночас піщинка в цілому світі і найдосконаліше творіння.

Буддизм – одна з найвідоміших релігій світу.
Для нас, слов'ян, вона трішки навіть незвична.
Проте не зважаючи на релігійну та національну приналежність
велич буддійських храмів та їх краса заворожує кожного.
Ват Ронг Кхун, Таїланд
Цей красивий храм претендує на звання нового дива світу. Розташувався він на півночі Таїланду в Чіанграї. Ват Ронг Кун був побудований в 2008 році. Храм складається зі скла і каменю білого кольору. Білий колір символізує чистоту Будди,а скло – його мудрість. Автор цього величного храму художник Чалермчаю Косітпіпат.
Монастир Такцанг-лакханг, Бутан
«Гніздо тигра» – монастир в долині Паро, побудований в XVII столітті на скелі заввишки 3120 м., котра вже протягом декількох століть була місцем медитації. Таке важкодоступне місце вибрали не випадково. За легендою, в цю печеру перенісся Падмасамбхава, сидячи на тигриці, в яку перетворилася його дружина Еше Цог'ял. У цій же печері медитував гуру Рінпоче в VIII столітті. Монастир, який ми можемо побачити сьогодні – повністю відреставрований після пожежі в 1998 році.
Буддистський Храм Істини, Таїланд
Ще не завершений храм, проте вже здобувший статус одного із найкрсивіших. Храм Істини виконаний з дерева «без єдиного цвяха». Прикрасами для нього стали різноманітні хитромудрі різьблені деталі: зображення тварин, древніх правителів, демонів та власне Будди. Цей храм справжній шедевр архітектури.
Боробудур, Індонезія
Найбільший в світі буддійський храмовий комплекс в формі мандали. У ньому налічується 504 статуї Будди. Храм розташувався в глибині густих джунглів, подалі від сторонніх поглядів на острові Ява в 40 км від Джок'якарти. Кілька століть храм стояв засипаний вулканічним попелом, допоки його не знайшли голландці. Наразі це один із найпопулярніших туристичних об'єктів Індонезії.
Пагода Шведагон, М'янма
Найшанованіший храм М'янми знаходиться в Янгоні. Висота споруди – 98 м. Цю пагоду неможливо не побачити і не почути: вона майже повністю покрита сусальним золотом, купол інкрустований всілякими дорогоцінними каменями, а на шпилі висять дзвіночки, котрі перегукуються від легких подихів вітру. У пагоді зберігаються 4 священні реліквії чотирьох великих Будд: посох Какусандхі, водяний фільтр Конагамани, частина туніки Кассапи і вісім волосин Гаутами.
Храм Неба, Китай
Це найбільший храм Пекіна площею в 273 гектарів. Двічі на рік його відвідували правителі, щоб поклонитися Небесам. Сьогодні вхід до храму вільний і кожен може стати трішки ближчим до неба, а місцеві жителі обожнюють відпочивати в красивому парку, котрий оточує храм.
Палац і храм Потала, Тибет
Головна тибетська святиня розташувалася на висоті 3700 метрів в місті Лхаса. Це одночасно і царський палац, і буддійський храмовий комплекс, який був основною резиденцією Далай-Лами. Тут численні паломники здійснюють ходу навколо гори Кайлас, що має форму піраміди з чотирма гранями, орієнтованими по сторонах світу.
Тож обов'язково заплануйте поїздку в Азію для знайомства з цими приголомшливими місцями!
Ви вже обрали який храм відвідаєте першим?
Сподобалася стаття? Поділися з друзями:
Наш улюблений партнер з екскурсійних турів по Азії, що надихає й допомогає створювати цікаві статті та ще цікавіщі мандрівки для вас!
Хочеш побачити ці місця на власні очі?
Ми приготували найцікавіші тури для тебе
Made on
Tilda